Тема: Перший раз – у перший клас!
Мета. Познайомити першокласників із поняттями «школа», «клас», «вчитель»,
«урок», розповісти про правила поведінки учнів у школі, дати перше уявлення про
правила для учнів. Сприяти формуванню у дітей позитивної мотивації навчання,
учнівської активності, дисциплінованості. Актуалізувати знання, отримані раніше
(знання казок, уміння розгадувати загадки та виконувати арифметичні
обчислення). Вчити робити узагальнення та висновки. Виховувати бажання
навчатись, дружити, а також комунікативні якості.
Обладнання: М’яка іграшка , карта України, хмаринки
Хід уроку
I. Привітання.
Ранок розпочавсь цікаво,
Світить сонечко ласкаво,
В календарик заглядає
І від посмішки аж сяє.
Знає сонце гомінливе —
День сьогодні особливий!
— Яке ж сьогодні число?
Місяць? Рік?
Учитель вивішує дату на хмаринках на дошці біля сонечка.
Учитель вивішує дату на хмаринках на дошці біля сонечка.
— Чим сьогоднішній день
особливий?
— Я від щирого серця
вітаю вас з цим особливим святковим днем!
Сьогоднi
ви стали учнями, розпочалося ваше шкiльне життя. Я вiтаю вас iз першим
навчальним днем, iз першим шкiльним святом, iз першим уроком. Чотири роки ми
будемо з вами нерозлучні у навчанні.
–
Але щоб наш урок мiг продовжуватися далi, нам слiд познайомитися.
ІІ. Знайомство
з учнями.
Учитель називає себе, показуючи, як це треба
зробити, передає м'яку iграшку учневi, який сидить за першою партою. Учень
називає себе i передає iграшку сусiдовi по партi, i т. д.
— Ось ми з вами i
познайомилися. Від сьогоднi у вас з’являться новi друзi, з якими ви дiлитимете
свої радощi й сумнiви, перемоги й невдачi, будете вчитися разом робити гарнi
справи. Отже, сьогоднi народжується ще одна шкiльна родина. Подивіться один на
одного, посміхніться. Чим ми схожі? Чим відрізняємось?
—Ми всі різні — маємо різний колір
очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас і багато
спільного. Нас
об'єднала наша школа, наш клас, ми разом будемо вчитися, співати, танцювати,
веселитися, а іноді й сумувати, ходити до театру, на екскурсії.
Тепер
ми одна родина, один колектив. Саме в цю хвилину народилася наша сім'я. Кажуть,
коли народжується на світ дитина, Бог запалює на небі свічечку-зірочку. А чи
звернули ви увагу, що одні зірочки яскраві, а інші ледь видно? Коли людина зла,
скупа, її зірочка ледь сяє, а коли добра, щедра, любить усе живе, тоді і
зірочка — ясна і видно її далеко.
Учитель
запалює свічку.
—Дивіться,
як гарно палає наша свічечка-зірочка. А щоб
вона була яскравою протягом усього навчання, ми складемо «Правила життя
в нашій родині».
• Щоб наша родина була
доброю, потрібно — ... (не сваритись, не
битись, чемно розмовляти тощо).
• Щоб вона була веселою,
потрібно — ... (посміхатись, радіти за всіх...).
• Щоб
вона була розумною — ... (гарно вчитись, багато читати...).
• Щоб вона була щедрою — ... (ділитись,
допомагати...).
Підсумок.
Отже, «загадаємо» жити в мирі й злагоді, більше
посміхатись, ніж плакати, гарно вчитися. А щоб ці бажання здійснилися і ми
ніколи не порушували правила нашого життя, задуємо свічечку.
Вчитель.
—
Як ви гадаєте, а для чого потрiбна школа? (Вiдповiдi учнiв.)
— Так,
правильно. Iнодi люди думають, що школа — це лише примiщення, в якому
знаходяться дiти. Але це не так. Школа — це велика країна Знань. Вона подарує
вам багато нових знань, розкриє багато секретів. Ви пройдете багатьма стежками
цієї країни, i я думаю, вам це сподобається. А зараз ви будете доводити , що
ви справжні школярі і маєте право носити це звання. Відгадайте загадки.
- Букви всі від «А» до
«Я» на сторінках… ( букваря)
- В сумці зошити ,
буквар. Хто до школи йде ? ( школяр)
- Хто скликає на урок? ( дзвінок)
- Для письма , сказати
прошу, що потрібно взяти ? ( зошит)
-Довгі палички ,
кругленькі,
Сині, жовті, червоненькі,
На папері походили,
Кольори свої лишили.
Звуться палички оці
Кольорові … (олівці).
- Ручки, олівці, щоб знали
Ми кладемо у … (пенали).
- Молодці, діти!
- Ви стали
першокласниками, справжніми учнями. Що ви знаєте про шкільне життя? (Даю дітям
можливість поділитися всією інформацією, яку вони мають.)
- У школі бувають уроки і
перерви; на уроках діти вчаться, читають, рахують, пишуть, на перерва —
граються, розмовляють, готуються до уроку; на уроці відповідають на питання
вчителя; учні приходять до школи з портфелем; у портфелі лежить все, що
потрібно для навчання, а ще там можуть лежати сніданок, змінне взуття та інші
необхідні речі.
Дид. гра
«Я- не я»
А тепер давайте грати - треба вам відповідати .
Рано-вранці хто піднявся?
А хто сонечку всміхався?
Не хотів хто одягаться?
А зарядку хто робив?
Свої ручки хто не мив?
Добре зранку готувався? Хто?
А ще досі не вмивався хто ?
Хто здоровим хоче стати?
А знання хто хоче мати?
III. Бесіда про Україну
- Шановні діти! Мені доручили
навчити вас черпати знання, застосовувати їх на практиці та виховувати гідними
громадянами неньки УКРАЇНИ.
- Який настрій у вас з’явився,
коли ви промовляли найкращі слова: життєрадісний, веселий, піднесений … ?
- А який настрій у вас
переважатиме, коли я промовлю слова: війна, розруха, голод, ненависть, сльози …
?
- Щоб ці слова не робили нам
сумне життя – покличемо на допомогу слова: захисник, військовий, солдат,
гвардієць, відважний, герой, миротворець, воїн світла… На жаль так сталося в
Україні, що ми повинні захищати нашу єдність держави Україна, її територію та
кордони (показую на карті), її незалежність. Кожен, хто живе в Україні, повинен
пам’ятати, що він громадянин цієї держави і від кожного залежить, яке життя ми
в ній побудуємо. Ми повинні вчитися любити свою землю, свій народ, культуру, як
її любили ті, хто загинув за нашу незалежність на Майдані та у військових діях,
названих АТО. Прошу встати і вшанувати загиблих героїв хвилиною мовчання та
виконати Гімн України.
ЗАВЖДИ БУДЕМО ПАМ`ЯТАТИ БОРЦІВ ЗА
ЄДНІСТЬ ТА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ!
Будемо поважати тих, хто бореться
за мирне життя, за те , щоб над нашими головами світило яскраве сонечко, наші
поля , луки вкривалися квіточками , а не ямами від вибухів. Давайте і ми з вами
засадимо поле квітами. ( на парті квіти синього та жовтого кольору, діти
друкують свої імена і прикріплюють на дошці)
ІV. Підсумок уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар